הלבנת שיניים

נושא המודעות לבריאות ולאיכות חיים תפס בעשור האחרון תאוצה רבה. אם בעבר אדם אשר שיניו קיבלו גוון כהה המשיך וחי עם המציאות העכורה. היום לשיניים בעלות גוון כהה (צהוב, אפור וחום) יש מענה פשוט, בטוח, מהיר ולא יקר – הלבנת שיניים.

שיניים בעלות גוון כהה ומוכתמות ניתן להבהיר ע”י הלבנת שיניים ,הנעשית באמצעות שילוב אפקטיבי של ג’ל הלבנה ואקטיבציה ע”י אור, כך שנגיע לגוון השיניים הרצוי תוך זמן קצר,ללא כל פגיעה בשיניים. החומר הפעיל, מי חמצן, חודר לתוך השן ומחמצן את הרקמה האורגנית שגרמה לצביעה.

בטרם ההלבנה לשיניים, חשוב לבקר אצל השיננית בכדי להסיר כתמים שנגרמו ע”י צבעי מאכל, ניקוטין, קפה וכו’, טיפול שכזה עשוי להביא לשיפור במצב השיניים עוד לפני תחילת ההלבנה עצמה. הסיבות העיקריות להתכהות השיניים הן: היגיינה ירודה , שתייה מרובה של משקאות כהים- קולה, תה, קפה וכו , תרופות, עישון וגנטיקה. מידת ההבהרה אינה אחידה, ותלויה במקור הצביעה ובחומרתה, ולכן לעיתים יש צורך בשילוב מספר שיטות ובמקרים של צביעה קשה ניתן לבצע את הטיפול במספר פגישות. רופא השיניים למעשה יודע מה היא נקודת ההתחלה, אך לאיזו רמת ההלבנה לשיניים המטופל יגיע, רק הזמן יוכל לומר.

לתהליך הלבנת השיניים יש שלוש שיטות עיקריות:

 1. הלבנת שיניים כללית – המתבצעת במרפאה
  השיטה במרפאה נעשית באמצעות שילוב אפקטיבי של ג’ל הלבנה ואקטיבציה ע”י אור, כך שמגיעים לגוון השיניים הרצוי תוך זמן קצר. החומר הפעיל, מי חמצן, חודר לתוך השן ומחמצן את הרקמה האורגנית שגרמה לצביעה. ההלבנה נעשית בפגישה אחת במרפאה ותוצאותיה נשמרות לאורך זמן.
 2. הלבנה ביתית – המתבצעת בבית
  הלבנת שיניים ביתית – באמצעות שימוש בסדים אשר הוכנו במיוחד על פי תבניות השיניים. השימוש הוא בחומר פחות מרוכז ודורש שימוש יומי של כמה שעות. התוצאה המתקבלת יותר מדויקת ויש הסבורים שתחזיק מעמד יותר שנים.
 3. שילוב ביניהן – מתחילים במרפאה וממשיכים בבית
  הלבנת שיניים משולבת – במקרים של צביעה קשה בה ניתן לבצע את הטיפול במספר פגישות במרפאה ולשלבן יחד עם טיפול עם סדים בבית.

הלבנה תוך כותרתית

ישנם מקרים שמצריכים יותר תשומת לב והתייחסות כמו במקרים של שיניים לאחר טיפול שורש. במקרים אלו ישנה נטייה של השן להיצבע בגוון אפור. את השיניים האלו ניתן להבהיר פנימית בנוסף להלבנה החיצונית, ובכך להימנע מביצוע כתר במקרים בהם אין בו צורך.

חשוב לדעת

 1. חומר הלבנה משפיע רק על השן ואין ביכולתו להלבין כתרים או סתימות.
 2. להגיינת פה יש תפקיד חשוב ביותר בשמירה על השיניים. הקפדה על צחצוח יומי בשילוב ביקורים סדירים אצל השיננית ניתן לשמור על שיניים לבנות ובריאות במשך זמן רב.
 3. במחקרים רבים הלבנה בעזרת לייזר הוכחה כמסוכנת ולכן לא מומלצת.


חשוב לזכור כי איכות החומר שבו משתמש רופא השיניים היא משמעותית ביותר!

במרפאתנו משתמשים בחומרי הלבנה העומדים בתקנים המחמירים ביותר ומאושרים ע”י משרד הבריאות הישראלי, ה- FDA האמריקאי, וה – CE האירופאי. חומרים אלו הם יעילים ומספקים תוצאות מצוינות לאורך זמן.

שאלות ותשובות בנושא הלבנת שיניים

הלבנה לשיניים מתאימה לכל אדם בכל גיל, כל עוד מצב החניכיים של המטופל תקין ובשיניו אין נגעים עששתים.

ההלבנה משפיעה רק על חומר השן הטבעי. כתרים וסתימות קיימים יישארו בצבעם המקורי ויתכן צורך בהחלפתם.

ממחקרים שנערכו בעשרים השנים האחרונות הוכח כי הלבנה בחומרים המאושרים הינה בטוחה ואינה גורמת נזק לשיניים או לרקמות הסובבות. בהחלט ישנם מוצרים רבים הנמכרים ללא פיקוח ויעילותם ובטיחותם מוטלת בספק.

לא ניתן לצפות באופן חד משמעי את הצבע הסופי, ורמת השיפור תלויה בחומרת הצביעה ובגורם לה. בכל מקרה ניתן לצפות להבהרה משמעותית בתהליך זה. כאשר במידת הצורך אפשר לשלב בין כמה שיטות כדי להגיע לתוצאה הקרובה ביותר.

דוגמאות להלבנת שיניים

הלבנת שיניים – לפני ואחרי (מימין לשמאל)

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​