איך לפעול לאחר טיפול שורש?

טיפולי שורש – הצורך בכך נובע כתוצאה מהתקדמות העששת בתוך השן וטיפול של סתימה כבר אינו מספק. פגיעה במוך השן יכולה להיגרם עקב מכה עזה לשן, סדק או עששת בשן שעברה את הזגוגית ואת שכבת הדנטין של השן. עששת שלא טופלה בזמן יוצרת הרס רב של השן, שיכולה לגרום לכאבים עזים. בשלב ההתחלתי היא יכולה להיות מטופלת בסתימה, במידה ולא תטופל בזמן היא עלולה להתפתח וליצור דלקת של מוך השן ואז תזדקק לטיפול שורש. בטיפול זה מסלקים את שאריות העששת ואת מוך השן (כלי הדם והעצבים שבתוך השן) ואוטמים עם סתימת שורש.

ללא קשר לסיבה, כאשר המוך נפגע , במידה ולא יבוצע טיפול שורש, החיידקים ימשיכו בפעולתם ויתקדמו לכיוון השורשים. התקדמות זו מעלה את הסכנה להיווצרות מוגלה (אבצס) והתפשטות הזיהום לעצם הלסת קצה והחניכיים.

מה נדרש לאחר טיפול שורש?

לאחר ביצוע טיפול השורש יש צורך במבנה ובכתר לפי שיקול דעתו של הרופא וכמות השן הבריאה הנותרת, כלומר יש לשחזר את השן כמה שיותר מהר, היות ואם סתימת השורש לא אטומה, היא עלולה להזדהם ויהיה צורך בחידוש טיפול שורש. לעיתים טיפול שורש ישן, בעקבות כתר או סתימה לקויים, עלול להזדהם ויהיה צורך בחידוש הטיפול או אפילו עקירה במידה ולא יטופל בזמן. במרפאת ד”ר ג’רי כהן הרופאים והמומחים לטיפולי שורש משתמשים בציוד החדשני ביותר ומשתמשים בעיקר בפוצרים ממונעים גמישים מאוד מניקל טיטניום, מה שמבטיח את התוצאה הטובה ביותר.

אנו משתמשים בציוד הטכנולוגי המתקדם ביותר. במרפאה מיקרוסקופ ייעודי המאפשר להגיע לדיוק מירבי ובכך לאיכות טיפול גבוהה ביותר!
המיקרוסקופ מאתר את כל החללים הקטנים בשורשים ובכך מונע סיבוכים בטיפול עצמו. בנוסף, כאשר ישנם מקרים שבהם אי אפשר לבצע טיפול שורש דרך הכותרת של השן וצריך לבצע טיפול שורש כירורגי, המיקרוסקופ מאפשר קיטוע מדוייק של קצה השורש, אשר בו הצטברו מרבית החיידקים שגרמו לדלקות מסביב לשורש.
המיקרוסקופ מסייע לאטום באופן מדוייק את קצה התעלות וכך נמנע דלף מתמשך של חיידקים לרקמות סביב השורש.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​