משתלם לחייך

שתלים לשיניים שהיו בעבר טיפול לעשירים ולכוכבי קולנוע הפכו היום להיות טיפול זמין ואפשרי למרבית האוכלוסיה. רגע לפני שיוצאים לדרך ישנם כמה דברים חשובים שכדאי לתת עליהם את הדעת.

מזל טוב, החלטתם להשקיע בחיוך שלכם וזו אכן החלטה ראויה ולא פשוטה. אבל כדי שבסופו של דבר באמת תסיימו את התהליך עם חיוך על הפנים, לבחירת מרפאת שיניים ורופא שיניים מטפל יש משמעות קריטית. מרפאות שמתמחות בשיקום הפה או יישור שיניים, הן הכרחיות בסוג הטיפול הזה. ישנם כמה קריטריונים שחשוב לתת עליהם את הדעת כדי לוודא שהטיפול, רופא השיניים ומרפאת השיניים שתבחרו הם המתאימים לכם ביותר.

בחירת מרפאת שיניים

אז כמו שאמרנו חשוב מאוד כאשר אתם זקוקים לטיפול שתלים לפנות למרפאה שמתמחה בשיקום הפה. בעוד שההתמחויות ברפואת השיניים הן רבות, בנושא השתלות השיניים הניסיון מדבר. אז נכון, אין התמחות של שתלים דנטלים באוניברסיטה, אבל במציאות רופא אשר עוסק בנושא ויש לו רקע מתאים הוא הבחירה הנכונה עבורכם. כמובן שכדאי לבחון גם את נושא הזמינות להמשך הטיפול וגם במידה ותזדקקו להם בדחיפות לאחר הטיפול.

טיפול בהרדמה מלאה

אחד השינויים לטובה שהכניסו בזמן האחרון לרפואת השיניים הוא טיפול בהרדמה מלאה. הרעיון כאן הוא לסייע לקבוצה של אנשים אשר יעדיפו לסבול מהשיניים ומחיוך לא אסתטי ובלבד שלא יצטרכו להתעמת עם החרדה מטיפולי השיניים שיש להם. כמו בכל תהליך רפואי גם כאן יש יתרונות וחסרונות וכדאי מאוד לשוחח עם הרופא לפני ההחלטה על טיפול בשיטה הזו. חשוב גם לקחת בחשבון שהטיפול הזה מוסיף גם עלויות כספיות וגם אלמנטים רפואיים מעבר לרגיל. אבל במידה והגעתם למסקנה משותפת עם רופא השיניים שזה או שאתם ממשיכים ככה או הולכים לישון וקמים עם פה חדש, דעו שדרך זו אפשרית עבורכם.

שיטת הטיפול

ישנן כמה שיטות לטיפול בשתלים דנטליים. שיטת All on 4-6 היא שיטה אשר מאפשרת שיקום של כל הפה או של חלק ממנו ובפגישה אחת. אם בשיטות האחרות דרושות כמה ישיבות עד שהיכולת לנגוס וללעוס חוזרת עליכם. בשיטת All on 4-6 הרופא יוצר טרפז כוחות של ארבעה עד שישה שתלים ועליהם ניתן יהיה לשים את כל שאר השיניים החסרות ובתום הפגישה הראשונה אתם כבר יוצאים עם פה מלא בשיניים חדשות.

סוג השתל עצמו

אחת מההחלטות שתדרשו לקבל במהלך התהליך של שתלים דנטליים הוא סוג השתל. ישנם שתלים מחו”ל (אירופה וארה”ב) וישנם שתלים מתוצרת כחול לבן שלנו. תתפלאו לגלות כי ישראל הפכה בשנים האחרונות לסוג של מעצמה בתחום שתלים דנטליים וטיפולי השתלת שיניים. כדאי לבחון עם הרופא שלכם האם שתלים אלו מתאימים לכם ולתהליך שאתם מתכננים. ייתכן וגם תקדמו את השוק הישראלי וגם תוכלו להוזיל במעט את התהליך.

השוואת מחירים

טיפול שתלים דנטליים לכל הפה בעבר יכול היה להיות משהו של כמה עשרות אלפי שקלים בשקט. כיום המחירים הם הרבה יותר הגיוניים. כמובן שאם אתם מתכוונים לעשות את טיפולי שיניים בהרדמה מלאה עליכם להוסיף את עלות המרדים. אבל בגדול שימו לב שהמחיר יכלול את אותם המרכיבים הנחוצים כמו הצילומים המקדימים הנדרשים של הרנטגן ו-CT.

מקצועיות ואמינות

כמו בהרבה תחומים אחרים מוניטין והמלצות יכולים מאוד לסייע לכם בבחירה. חברים או מכרים שעברו השתלות שיניים וטיפול דומה, או אפילו הפניה מהרופא הכללי שלכם שטיפלתם אצלו עד כה. בפועל זה לא המקום לחסוך ורק רופא שיניים אשר יש לו ניסיון רב ושהמוניטין שלו מצביע על מקצועיות מהשורה הראשונה, הוא מי שאתם רוצים להפקיד את החיוך שלכם אצלו.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​