יישור שיניים למבוגרים

יישור שיניים למבוגרים הופך עם השנים לטיפול מקובל. היום ישנה מודעות גדולה יותר לאסתטיקה והטכנולוגיה התקדמה. אנשים רוצים להיראות צעירים יותר על מנת להצליח במסגרת העבודה ובסביבה החברתית והזוגית. שיטות העבודה, השמות יותר דגש על אסתטיקה, מאפשרות למבוגרים גם ליהנות מאפשרות זו.

מדוע מקובל לראות היום יותר מבוגרים הבוחרים באופציית יישור שיניים?

  1. עלייה גדולה במודעות למראה החיצוני
  2. ציפייה מהסביבה החברתית למראה צעיר ורענן
  3. אמצעי טכנולוגיה שלא היו קיימים בעבר– יישור שיניים אחורי, קשתות להוצאה – Invisaling.
  4. חוסר אפשרות כלכלית בעבר
  5. יותר ויותר מחקרים שהוכיחו פגיעה סגרית בגלל עמדה לא נכונה של השיניים
  6. פחד כללי מטיפולי שיניים אשר מנע בעבר טיפול
  7. חוסר מודעות לאפשרות ליישור שיניים בגילם
  8. רצון לשמור על שיניים שלמות ולא להשחיזן, ולכן כחלק מתוכנית הטיפול נשתמש ביישור שיניים ובשתלים ופחות בתותבות
  9. טיפול בילדות שכשל
  10. חלק מתוכנית שיקום

האם אורתודונטיה למבוגרים דומה לאורתודונטיה לילדים?

כאשר עוסקים ביישור שייניים למבוגרים חשוב לזכור, כי גדילת העצמות הסתיימה. בילדים ניתן להפעיל כוחות חזקים יותר וכמו כן להשפיע על כיוון גדילת העצמות. במבוגרים צריך להפעיל כוחות פחותים בכדי לא לפגוע בעצם ולא ניתן להשפיע על גדילת העצם. בילדים יישור שיניים הנעשה כראוי (ע”י רופא מומחה) מנצל את הגדילה לכיוון וזירוז הטיפול. במבוגרים הגדילה לא קיימת ולכן הטיפול בד”כ ייקח יותר זמן. הפעלת כוח במבוגרים בעייתית הן בגלל נסיגת חניכיים, שבה במסגרת הטיפול נוכל ללא ספק לשפר גם את אובדן העצם ואיבוד החניכיים בשיניים.

האם כל אחד יכול לעבור יישור שיניים בגיל מבוגר?

בעצם המגבלה היחידה הוא מצבו הבריאותי של המטופל ומידת שיתוף הפעולה מצידו. יש צורך קודם בסילוק גורמי דלקת חניכיים ולטפל במוקדי עששת ושחזורים לקויים. מכיוון שבחלק מהמקרים יישור השיניים במבוגרים הוא חלק מתוכנית שיקומית כוללת, יש צורך בתאום בין כלל הגורמים בכדי לתכנן את לוחות הזמנים. מבוגר הבוחר לעבור יישור שיניים לרוב הוא בעל מוטיבציה גדולה יותר משל ילד ונכונות להשקעה בתהליך מתוך הבנה לחשיבותו, לכן התוצאות בד”כ מעולות. סתימות, כתרים ושאר הטיפולים שנאספו במשך השנים לא מהווים כלל בעיה ובחלק מהמקרים הם דווקא עוזרים כנקודות עיגון. בנוסף תמיד כדאי לשים לב ליתרון הגדול שיש ליישור שיניים קצר מועד וחלקי לפני שיקום, ובכך לשפר משמעותית את איכות ואורך חיי השיקום הסופי.

אורתודנטיה אסתטית במבוגרים:

ייתכן והאורתודנטיה הקלאסית בה מודבקים על השיניים סמכים וטבעות מתכתיים עלול להרתיע, ולכן פותחו שיטות המאפשרות לא רק בסופו של תהליך לקבל תוצאה אסתטית, אלא הטיפול עצמו נעשה מתוך התחשבות באסתטיקה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​