מרפאת שינייםשתלים דנטליים

שתלים דנטליים

תחום השתלות שיניים הוא תחום חדש יחסית בתחום רפואת השיניים ההולך וצובר תאוצה ככלי למתן פתרונות לבעיות שיקומיות. אם בעבר במצבים של חסר שיניים חלקי או מוחלט הפתרונות השיקומיים היו גשרים ותותבות, היום בעזרת שתלים דנטליים ניתן לתת אפשרויות שיקומיות נוספות.

השן מחולקת לשני חלקים - לכותרת ולשורש המצוי בתוך עצם הלסת, ובאנלוגיה השתל הדנטלי מהווה כמעין תחליף לשורש השן.

השתל הדנטלי
הוא הבסיס שעליו ניתן לבנות פתרונות שיקומיים לדוגמה ניתן לחבר לשתל מבנה וכתר ובכך להשלים שן אחת חסרה ללא פגיעה בשיניים סמוכות ובאותו אופן גם לחבר מספר שתלים באמצעות גשר להשלמת מספר שיניים חסרות עד כדי השלמת פה מחוסר שיניים באופן מוחלט.

שתלים דנטלים יכולים גם לשמש כבסיס לשיקומים נשלפים לדוגמה כאשר אנו רוצים להוסיף תמיכה לתותבות.
כיום ידוע כי אין צורך בעצם להחליף כל שן אחת חסרה באמצעות שתל אחד וניתן בעצם להשלים לדוגמה פה מחוסר שיניים לחלוטין באמצעות
4-6 שתלים בלבד (All on 4-6) ואליהם להבריג שיקום המשלים 12 שיניים.
השתלות שיניים - פתרון אסתטי קבוע לשיניים פגומות

השתלות שיניים - פתרון אסתטי קבוע לשיניים פגומות

שתל הוא בורג מתכתי העשוי על פי רוב מטיטניום ותפקידו להחליף שיניים טבעיות, בכדי לשמש משענת לשיקום יציב ובטוח. בכך ניתן להחזיר את יכולת הלעיסה, המראה האסתטי והבטחון העצמי גם למטופלים חסרי שיניים לחלוטין.

קראו יותר על השתלות שיניים
השתלת שתל בודד

השתלת שתל בודד

כאשר חסרה שן אחת, היתרון הגדול של השתלות שיניים הוא בכך שאין צורך להשחיז שיניים סמוכות לשן החסרה, כפי שעושים בבניית גשר, וניתן להשתיל שתל בודד ובכך לשקם את החסר. כנסו לכל המידע על השתלת עצם לאחר עקירה >>

קראו יותר על השתלת שתל בודד
השתלת מספר שתלים

השתלת מספר שתלים

במקרה וחסרות מספר שיניים, אפשר לשקם באמצעות מספר שתלים ועליהם גשר (מספר כתרים המחוברים ביניהם). וזאת במקום להשחיז שיניים סמוכות משני צידי החסר(במקרים אלו לעיתים יש צורך בהשחזה של יותר משן אחת בכל צד).

קראו יותר על השתלת מספר שתלים
השתלת לסת שלמה

השתלת לסת שלמה

במצב של חוסר או אובדן מלא של שיניים או כאשר השיניים לא ניתנות לשיקום, ניתן לשקם באמצעות שתלים במספר דרכים: 1.שיקום קבוע – כתרים 2. שיקום קבוע – תותבת 3. שיקום נייד – תותבת

קראו יותר על השתלת לסת שלמה
השתלות שיניים All on 4-6

השתלות שיניים All on 4-6

All on 4-6 השתלה ושיקום ביום אחד - השיטה מיועדת לשיקום לסתות מחוסרות שיניים ומתבססת על השתלה של 4-6 שתלים ליצירת טרפז כוחות תלת מימדי המאפשר חיבור גשר מוברג בעל 12 שיניים.

קראו יותר על השתלות שיניים All on 4-6
היסטוריה של שתלים

היסטוריה של שתלים

עוד במצרים העתיקה השתמשו בצדפות אשר נחתכו ועוצבו בצורת שן והוחדרו לתוך הלסת בכדי להשלים שיניים חסרות. מאז חלו התפתחויות רבות בתחום הרפואה והחומרים ותחום השתלים המודרניים המוכר לנו כיום החל בשנות ה-50 של המאה הקודמת.

קראו יותר על ההיסטוריה של שתלים
השתלת שיניים ממוחשבת

השתלת שיניים ממוחשבת

שימוש בשתלים דנטאליים להשלמת שיניים חסרות קיים כבר זמן רב ומהווה את חוד החנית בכל הקשור ברפואת שיניים מודרנית. הצלחת הטיפול תלויה בשילוב בין הבנת המבנה האנטומי של הלסת, היכולת להחדיר את השתלים והשיקום הסופי הרצוי. לא מספיק רק להחדיר את השתל ללסת, חשוב לדעת גם האם הוא יוכל לשרת את השיקום הרצוי ( פרטים כגון , אורך השתל, רוחבו, מיקומו וזווית ההחדרה). השתלת שיניים ממוחשבת - איך היא התפתחה? בעבר, הסתמכו רופאי...

קראו אודות השתלת שיניים ממוחשבת
לחצו כאן ליצירת קשר ונשמח לתאם לכם ביקור במרפאתינו

צרו קשר
לפרטים נוספים