מרפאת שינייםצילום שיניים - טיפול שיניים בלייזר

צילום שיניים - טיפול שיניים בלייזר

רנטגן דיגיטלי - יתרונות ולמה צריך צילומי רנטגן?


צילומי שיניים ברנטגן וטיפול שיניים בלייזר

כל צילומי השיניים נעשים על ידי רנטגן דיגיטלי פריאפיקלי או פנורמי.

מכשיר רנטגן דיגיטאלי ופנורמי חדשני המאפשר צילום שיניים וכל הפה ב- 2-10 שניות בלבד, באיכות מעולה וברמת קרינה זניחה לחלוטין.
התמונה מתקבלת מיידית על מסך המחשב כך שהמתרפאים יכולים להתרשם ולהבין את מצבם במדויק.
מכשיר הרנטגן הדיגיטאלי הפנורמי הטוב בעולם ! (Planmeca) מאפשר לרופא שיניים להשיג דיוק בטיפול בכל רגע נתון. מעתה אין צורך להפנות את המטופל לצילום חיצוני לשמור על הבריאות, ולחסוך כסף וזמן.
הבדיקה הרנטגנית הינה חלק בלתי נפרד מתהליך האבחון בתחום רפואת שיניים. כל מתן של אבחנה או תכנית טיפול ללא אמצעי אבחנה רנטגניים תהה חסרה באופן מהותי. בצילומים אנו מבחינים :

א. עששת (חורים) בין שיניים – אותם לרוב לא ניתן לראות בבדיקה הקלינית.

ב. מצב השיניים והשחזורים הקיימים (סתימות כתרים וכו). 

ג. מצב העצם הסובבת את השן – מידע המסייע לדוגמא באבחנתה של מחלת חניכיים.

ד. פתולוגיות בתוך העצם – גידולים וציסטות קשורות או לא לשיניים.

ה. אנטומיה של הלסתות – אשר מסייעת בקביעת אופן הטיפול. לדוגמא: גודל ורוחב העצם, מיקומו של הסינוס באזור לסת עליונה, מיקום העצבים וכלי הדם הגדולים .ידע זה עשוי לשנות את תכנית הטיפול ונודעת חשיבות מכרעת לגבי ביצוע שתלים.

אנשים רבים מביעים חששות לגבי החשיפה
לקרינה מייננת (קרני X) בביצוע צילומי רנטגן.

יש לזכור כי במהלך חיי היומיום אנו נחשפים ללא הפסקה לקרינה מסוגים שונים אשר לרובה המוחלט אין אנו מודעים כלל. לדוגמה: חשיפה יומיומית לקרינה טבעית, קרינה מטלפונים סלולוריים, מחשבים וכו. ממחקרים רבים שנעשו בשנים האחרונות, ניתן להבין כי כמויות הקרינה אליהן אנו נחשפים במהלך צילום דנטאלי הן מזעריות ביותר ואין להן השפעה על בריאותינו. בצילום דיגיטלי הקרינה נמוכה עוד יותר , עד פי 20 פחות! כלומר רק כ5% מהקרינה שבצילום רגיל.
אין מניעה בביצוע צילומי רנטגן בנשים בהריון אך קיימים אמצעי בטיחות נוספים בהם ישתמשו רופאי שיניים במקרה של הריון. הטרימסטר המומלץ לטיפול הוא טרימסטר 2.

סוגי הצילומים ומטרתם:1.
צילום נשך

צילום שמטרתו לאבחן עששת,אבנית ונסיגת עצם קלה ולאבחן את טיבם של השיקומים שנעשו. צילומי הנשך הינם הכלי האבחנתי הראשי.2. צילום סב חודי (פריאפיקלי)

צילום של 2-4 שיניים בלבד ומטרתו לתת מידע לגבי השיניים והרקמות הסובבות אך באיזור מוגבל. יתרונו העיקרי הוא הדיוק הרב המתקבל ואפשרויות ההגדלה לבירור פרטים.3. צילום פנורמי

צילום סטנדרטי למטופלים חדשים ואחת לבדיקה שגרתית. נותן מידע אמין וטוב לגבי השיניים, השחזורים שנעשו, רמת עצם ובעיות חניכיים, בעיות במפרקי הלסת, וממצאים שונים (גידולים וצסטות) אשר לא התגלו בבדיקה קלינית. הצילום אינו בא להחליף צילום CT או צילומי נשך.4. CT - סי.טי

אינו בדיוק צילום אחד אלא עיבוד ממוחשב של צילומים רבים. המאפשר לראות את עצם הלסת בתלת מימד ובכך עוזר רבות בתכנון שיקום פה הנתמך בשתלים, זיהוי מדויק של אנטומית הלסתות, זיהוי של פתולוגיות באזור הלסתות.
 צילומי רנטגן - טכנולוגיה מתקדמת ברפואת שיניים - מרפאת שיניים דוקטור ג'רי כהן

טיפולי שיניים בלייזר

טיפול שיניים בלייזר נמוך עוצמה (LLLT) בדלקות וכאבים:

מרפאת שיניים ד"ר ג'רי כהן חרטה על דגלה לעמוד בחזית הטכנולוגיה, ולכן בימים אלו אנו מעמידים לרשות מטופלינו טיפול שיניים בלייזר נמוך עוצמה לדלקות וכאבים. למעלה מ-2000 מחקרים נערכו בתחום, וברובם המוחלט נמצא כי טיפול שיניים בלייזר נמוך עוצמה הנו יעיל ובטוח. השימוש בלייזר נמוך עוצמה מוכר ברפואה הכללית לטיפול בכאבים כמו כאבי שרירים, מפרקים ולריפוי פצעים. כיום, גם בתחום רפואת השיניים עושים שימוש נרחב בטכנולוגיה וקיימים מגוון טיפולי שיניים מתקדמים בלייזר.

מהו טיפול שיניים בלייזר נמוך עוצמה (LLLT)?

Low Level Laser Therapy - לייזר הוא מקור אור ממוקד בעל תכונות פיזיקליות מיוחדות. להבדיל מלייזר בעל עוצמה גבוהה, שבו השימוש הוא באפקט התרמי (חום) שלו, לייזר בעל עוצמה נמוכה משמש לצורך טיפול פוטו-כימי. כאשר קרן האור מגיעה לרקמה המטופלת, היא גורמת לתהליכים חיוביים בתאים ללא כל סיכון או תופעות לוואי ובכך לייזר נמוך עוצמה יכול לשמש כאמצעי יעיל ובטוח לטיפול בדלקות וכאבים.

תוצאת התהליכים המתרחשים ברקמה המוקרנת בלייזר נמוך עוצמה היא רפוי יעיל, איכותי ומהיר יותר, עלייה בזרימת הדם, הפחתה בתהליכים דלקתיים, הפחתה בכאבים והכול ללא תופעות לוואי. טיפול שיניים בלייזור נמוך עוצמה נחשב כיום למתקדם במיוחד ולבטוח לחלוטין.

במרפאת השיניים בחרנו להשתמש במכשיר TERRADENTומכשיר B-CURE, שהם בעלי 2 יתרונות משמעותיים:

1. המכשירים משלבים בנוסף ללייזר נמוך העוצמה גם אור אדום נראה, אור אינפרה-אדום ושדה מגנטי – השילוב בין המקורות השונים מביא לאפקט סינרגיסטי ולתוצאות טובות יותר.

2. המכשירים היחידים לטיפול שיניים בלייזר אשר מאפשרים טיפול במרפאת שיניים וטיפול בבית המטופל.

כיצד מטופלינו יוכלו להנות מיתרונות הטיפול:

1. שיפור בריפוי לאחר כירורגיה וטיפולי השתלות שיניים.

2. הגדלת הסיכוי לקליטת שתלים .

3. הפחתה בכאבים ונפיחות לאחר טיפולי שיניים.

4. טיפול בכאבים לאחר טיפול שורש .

5. טיפול בכאבי מפרק הלסת .

6. טיפול בפגיעה עצבית .


לחצו כאן ליצירת קשר ונשמח לתאם לכם ביקור במרפאתינו
צרו קשר
לפרטים נוספים