דלקת חניכיים בהריון

מחקרים מראים קשר ישיר בין דלקות חניכיים במהלך הריון ובין משקל לידה נמוך ולידה בטרם עת – בעוד שלא הוכח קשר סיבתי עדיין, הסטטיסטיקה מדברת בעד עצמה ובעת ההריון מומלץ מאוד לטפל בדלקות חניכיים מחד ולמנוע מצבים שיגרמו לדלקות כאלו מאידך.


מניעת דלקת חניכיים בהריון


מניעה היא הדרך הטובה ביותר לטפל בכל בעיה, ודלקות חניכיים בהריון אינן שונות – השינויים ההורמונליים בעת הריון, לצד הקאות וצריכת סוכרים מוגברת מגדילים את הסיכוי לדלקות חניכיים; לכן, אם ההריון מתוכנן מומלץ מאוד לגשת לשיננית לפני ההתעברות ולוודא שהחניכיים בריאות. בהריון לא מתוכנן כדאי לקבוע תור לשיננית מייד כשיש זמן פנוי. במקביל, חשוב מאוד לשמור על הגיינה דנטלית גבוהה בזמן ההריון – צחצוח קבוע ויעיל, ניקוי בין השיניים באמצעות חוט דנטלי וכלים דומים וביקורים סדירים אצל השיננית יבטיחו את בריאותכן. במקרה של הקאות חשוב מאוד לנקות את הפה היטב ולהמתין מעט לפני צחצוח השיניים – השילוב של חומציות בפה בשל ההקאה והצחצוח עלול לגרום לנזק קל לחניכיים, שיתפתח בעתיד לבעיה, וניקוי יסודי שלאחריו המתנה קצרה לפני הצחצוח ימנעו את זה.

טיפול בדלקת חניכיים בהריון

בעוד שאין שום סיכון בטיפול שיניים גם בעת הריון, הטיפול עלול להיות לא נוח לאשה הרה, והיא עלולה להיות לא זמינה לטיפולי המשך. במקרה צורך, אפשר לבצע כל טיפול נדרש כדי להבטיח את שלום האם והעובר, ואין בהם שום סיכון בריאותי.

רוצה לקרוא עוד על טיפולי שיניים בהריון? לחצי כאן

צרו קשר
לפרטים נוספים