מרפאת שינייםטיפולי שינייםטיפול שורש וסתימת שורש

טיפול שורש וסתימת שורש

ממה נובע הצורך בטיפולי שורש?

הצורך בטיפול שורש נובע כתוצאה מהתקדמות העששת בתוך השן וטיפול של סתימה כבר אינו מספק, אלא יש צורך בסתימת שורש או בטיפול שורש מעמיק. פגיעה במוך השן יכולה להיגרם עקב מכה עזה לשן, סדק או עששת בשן שעברה את הזגוגית ואת שכבת הדנטין של השן. עששת שלא טופלה בזמן יוצרת הרס רב של השן, שיכולה לגרום לכאבים עזים. בשלב ההתחלתי היא יכולה להיות מטופלת בסתימת שורש, אך במידה ולא תטופל בזמן היא עלולה להתפתח וליצור דלקת של מוך השן ואז תזדקקו לטיפול שורש. בטיפול זה, מסלקים את שאריות העששת ואת מוך השן (כלי הדם והעצבים שבתוך השן) ואוטמים עם סתימת שורש.

טיפול שורש וסתימת שורש במרפאת גרי כהן

ללא קשר לסיבה, כאשר המוך נפגע , במידה ולא יבוצע טיפול שורש, החיידקים ימשיכו בפעולתם ויתקדמו לכיוון השורשים. התקדמות זו מעלה את הסכנה להיווצרות מוגלה (אבצס) והתפשטות הזיהום לעצם הלסת ולחניכיים.


מה נדרש לאחר טיפול שורש?

לאחר ביצוע טיפול שורש, יש צורך במבנה ובכתר לשיניים לפי שיקול דעתו של הרופא וכמות השן הבריאה הנותרת. כלומר, יש לשחזר את השן כמה שיותר מהר, היות ואם סתימת השורש לא אטומה, היא עלולה להזדהם ויהיה צורך בחידוש טיפול שורש. לעיתים טיפול שורש ישן, בעקבות כתר או סתימה לקויים, עלול להזדהם ויהיה צורך בחידוש הטיפול או אפילו בעקירה במידה ולא יטופל בזמן. במרפאת שיניים ד"ר ג'רי כהן הרופאים והמומחים לטיפולי שורש משתמשים בציוד החדשני ביותר ומשתמשים בעיקר בפוצרים ממונעים גמישים מאוד מניקל טיטניום, מה שמבטיח את התוצאה הטובה ביותר בכל טיפול שורש.

טיפול שורש בעזרת הציוד המתקדם בעולם!

אמיקרוסקופ ייעודי לטיפולי שורש וטיפולים נוספיםנו משתמשים בציוד הטכנולוגי המתקדם ביותר. במרפאה  מיקרוסקופ ייעודי המאפשר להגיע לדיוק מירבי ובכך לאיכות טיפול שורש גבוהה ביותר! 

המיקרוסקופ מאתר את כל החללים הקטנים בשורשים ובכך מונע סיבוכים בטיפול השורש עצמו. בנוסף, כאשר ישנם מקרים שבהם אי אפשר לבצע טיפולי שורש דרך הכותרת של השן וצריך לבצע טיפול שורש כירורגי, המיקרוסקופ מאפשר קיטוע מדוייק של קצה השורש, אשר בו הצטברו מרבית החיידקים שגרמו לדלקות מסביב לשורש.
המיקרוסקופ מסייע לאטום באופן מדוייק את קצה התעלות וכך נמנע דלף מתמשך של חיידקים לרקמות סביב השורש.


לקביעת תור לטיפול שורש, צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 03-6213700 ונשמח לעמוד לשירותכם!
צרו קשר
לפרטים נוספים