מרפאת שינייםטיפולי חניכיים – הכירו את מגוון השיטות שלנו

טיפולי חניכיים – הכירו את מגוון השיטות שלנו

מחלת חניכיים היא מחלה הפוגעת במערכת שמעגנת את השן במקומה בלסת. זו הסיבה העיקרית לאובדן שיניים אצל אנשים מבוגרים. המחלה היא בעיקר כתוצאה מזיהום חיידקי כרוני, אולם קיימים גם מאפיינים גנטיים. מחלת חניכיים מתחלקת למספר סוגים בהתאם למאפיינים ולמפושטות המחלה. דלקת חניכיים (ג'ינג'יביטיס) זו הצורה הקלה יחסית של מחלת חניכיים, ומאופיינת בדימום, בנפיחות ובאדמומיות מקומיים. מחלת חניכיים כרונית (פריודונטיטיס) היא צורה מתקדמת יותר שבה יש גם פגיעה במערכת המעגנת את השן, כלומר נסיגה ואובדן של עצם. כל פריודונטיטיס התחיל בג'ינג'יביטיס אך לא ההיפך, מכיוון שאין לנו דרך לחזות מראש את המצב יש לטפל גם בדלקת החניכיים הקלה ביותר. בטיפול במחלות חניכיים יש צורך לסלק את הגורם המזהם, ולכן עיקר הטיפול מושתת על ניקוי השיניים ע"י שיננית ו/או רופא חניכיים. כיוון שמדובר במחלה כרונית, ברצוננו לשמור על תוצאות הטיפול לאורך זמן ויש צורך בשינוי הרגלי היגיינת הפה. השיננית תנחה את המטופל כיצד עליו לנקות את שיניו בצורה יעילה. במקרים בהם מחלת החניכיים מתקדמת יש צורך גם בטיפולים כירורגיים ניתוחיים.

מהן השיטות שלנו לטיפול עבור דלקת חניכיים?

מה היא מחלת חניכיים?

מה היא מחלת חניכיים?

מחלת חניכיים היא מחלה ברקמות הסובבות והתומכות בשן ובעיה נפוצה מאוד בקרב האוכלוסייה הבוגרת.הסיבה העיקרית היא זיהום חיידקי ולמחלות החניכיים השפעה על תפקוד ואסתטיות מערכת הלעיסה.

קראו יותר מהי מחלת חניכיים
דלקות חניכיים וסוגי מחלות חניכיים

דלקות חניכיים וסוגי מחלות חניכיים

מחלות חניכיים מתחלקות לכמה סוגים בהתאם למידת מפושטות המחלה והרקמות המעורבות:1. דלקת חניכיים 2.מחלת חניכיים כרונית 3. מורסה בחניכיים 4.נגע משולב חניכיים ושורש 5. נסיגת חניכיים.

קראו יותר על דלקות חניכיים
כיצד מטפלים במחלת חניכיים

כיצד מטפלים במחלת חניכיים

הטיפול במחלת החניכיים כרוך במחוייבות הדדית ארוכת טווח בין המטופל ובין הצוות המטפל והצלחתו תלוייה במידה רבה בשיתוף הפעולה שבין הצדדים. עיקר הטיפול מבוסס על ניקוי ושמירה על היגיינה ובמקרים נוספים ניתוחי חניכיים.

קראו יותר כיצב מטפלים במחלת חניכיים
טיפול שיננית - יתרונותיו הרבים

טיפול שיננית - יתרונותיו הרבים

תפקיד השיננית הוא בראש ובראשונה להדריך כיצד לשמור על היגיינת הפה. בביקורכם אצל השיננית תעברו ניקוי יסודי ואפליקציות פלואוריד במידת הצורך שחשובים במניעה ובטיפול במחלות חניכיים ובעששת.

קראו יותר על שיננית
דלקות חניכיים אצל ילדים

דלקות חניכיים אצל ילדים

מקובל לחשוב כי דלקות ומחלות חניכיים זו בעיה של מבוגרים בלבד. אבל האמת היא שמחלות אלו עלולות להופיע גם בילדים ובצעירים.

קראו יותר על דלקות חניכיים אצל ילדים ומבוגרים
אוגמנטציית עצם סביב שיניים

אוגמנטציית עצם סביב שיניים

אוגמנטציית עצם או בשפה המקצועית בניית עצם / רקמה מודרכת הוא תהליך טיפולי המאפשר לעצם או לרקמה התומכת לגדול מחדש סביב השן שנפגעה ממחלת החניכיים. תהליך זה גם משמש לצורך בניית עצם סביב שתלים.

קראו יותר על אוגמנטציית עצם סביב שיניים
צרו קשר
לפרטים נוספים