מרפאת שינייםחרדה דנטליתטיפולי שיניים בהרדמה מלאה

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה

רוב אוכלוסיית העולם מסתייגת מטיפולי שיניים. מאידך, קבוצה של בין 6% ל- 14% ממש יימנעו מללכת אל רופא שיניים.


טיפולי שיניים בהרדמה מלאה הוא הפתרון האפשרי האחרון עבור קבוצה לא קטנה של אנשים

לא מעט אנשים יעדיפו לסבול מכאבי שיניים קשים וחזקים, ייטלו תרופות שונות להקלה על הכאבים ויקוו שהבעיה תיעלם, מאשר לעשות את אותו הצעד אשר יוביל אותם למרפאת השיניים. אף אחד אינו טוען כי טיפולי שיניים הם עסק נעים ובכל זאת טיפול זה נדרש. ישנם לא מעט אנשים שעבורם אפילו טיפול שיניים רגיל הוא לא אופציה.

טיפולי שיניים בהרדמה כללית לסובלים מחרדה דנטאלית

קבוצה אחת של אנשים היא אלו הסובלים מחרדה שנקראת חרדה דנטלית. חרדה זו יוצרת מצב שבו האדם סובל יותר מחשש מקפיא מטיפול שיניים, מאשר מהכאבים העזים שמתעוררים עקב ההזנחה. אצל מרבית הסובלים ממנה, החרדה הדנטלית התפתחה בילדות עקב יחס לא מקצועי למצוקותיהם. בסופו של דבר אותו, אדם הסובל מהחרדה ומכאבי השיניים סובל גם מדימוי עצמי נמוך ומרחיק את עצמו מהחברה בגלל המצב האומלל של הפה שלו. מצב החרדה הזה אינו מפלה איש ובין האנשים שסובלים מחרדה דנטלית, ניתן למצוא גם טייסים ויוצאי יחידות קרביות שמעדיפים לעמוד בקרב מול אש חיה, מאשר להיכנס לחדר של רופא השיניים. בדיוק לצורך כך, טיפולי שיניים בהרדמה כללית קיימים.

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה במחיר הוגן
 

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה מסיבות נוספות

לצד אותם אנשים הסובלים מחרדה דנטלית, מתייצבת קבוצה נוספת של אנשים אשר נמנעים מביקור במרפאת שיניים ולהם סיבות אחרות כמו למשל: לחצים ומתחים שונים, רגישות מוגברת למגע בפה, הרגשת בחילה בכל פעם שמכשיר בדיקה נכנס לפה, אלרגיות שונות ועוד. בכל המקרים, התוצאה הסופית של הזנחה בפה והצורך בטיפול מקיף זהים ומכאן טיפולי שיניים בהרדמה מלאה הינם מתבקשים ומהווים אולי את המזור האחרון וזאת כדי לעצור את אותו כדור השלג לפני שיהיה מאוחר מידי.

אך כרגיל, אליה וקוץ בה. חשוב לזכור כי טיפול שיניים בהרדמה מלאה הינו טיפול בהתערבות לא טבעית, שכדאי להימנע ממנה במידת האפשר. מכאן שהפתרון הזה, של טיפולי בשיניים בהרדמה כללית, הוא יעיל עבור המקרים שבהם אין ברירה אחרת והמטופל יבחר להזניח את שיניו על פני טיפול רגיל.

סיבה נוספת ללכת לטיפול רגיל במידת האפשר היא שתוצאות טיפולי שיניים בהרדמה כללית עלולות להיות טובות פחות מאלו שבטיפול הרגיל. אם זה בגלל שאין זמן - לבצע ניסיון להציל שן בעיתית ולכן תיעקר ,לעקוב אחר תהליך הריפוי, או בגלל חוסר היכולת של המתרפא לשתף פעולה בזמן ההרדמה.

טיפולי שיניים בהרדמה כללית מחיר
 

טיפול שיניים בהרדמה כללית

טיפולי שיניים בהרדמה כללית הם טיפולים שמצריכים מומחים לתחום, מקצועיות וניסיון רב. מה גם שבמרבית המקרים את המסה העיקרית של הדברים עושים בפעם אחת ובדרך כלל – סתימות, עקירות, טיפולי שורש, השתלות שיניים, טיפולי חניכיים והשחזות שיניים, וכך בסוף ההרדמה ניתן לסיים עם כתרים זמניים.

מה שנותר הוא מעקב עד לריפוי מלא ולאחר מכן הרכבה של השיקום הקבוע. החדשות הטובות הן שלאחר טיפולי שיניים בהרדמה מלאה, חלק לא מבוטל מהאנשים אשר סובלים מחרדה טיפולית לומדים להתגבר על הפוביה ומעזים לקבל את המשך הטיפול בהרדמות מקומיות כרגיל. ההסבר לתופעה נובע, ככל הנראה, מכך שאחרי טיפול שיניים מקיפים בהרדמה כללית, המטופלים חווים חוויה מתקנת.

אם מוסיפים לזה שאחרי תקופה ארוכה בה התביישו וסבלו מהפה, לפתע הם מתעוררים עם פה מסודר וחיוך בריא, דבר אשר נותן חיזוק חיובי עצום ומכאן מתחיל השינוי. היכולת פתאום לחייך ולהיות חלק פעיל בחברה היא חוויה נעימה, אשר תעודד אנשים אלו לרצות לשמור על הפה וזה אחד התמריצים העיקריים להתגברות על החרדה ולשיתוף פעולה.
 

לחצו כאן ליצירת קשר ונשמח לתאם לכם ביקור במרפאתינו

צרו קשר
לפרטים נוספים