הרמת סינוס פתוחה


הסינוסים הם החללים שנמצאים בגולגולת ותפקידם בתהליך הפקת הקול (תהודה). הסינוסים בלסת העליונה (המקסילה) קיימים מעל השיניים האחוריות העליונות .לכן, אם יש צורך בהשתלת שיניים במקום שיניים אלו ויש חוסר בנפח עצם הלסת, נוצר קושי להכיל את השתל. לאחר שהשן נעקרת, העצם שאחזה בשן נספגת ולכן אם זמן רב יעבור מאז שהשיניים נעקרו לבין ההשתלה, בשיקום תיוותר עצם מועטה. אחת השיטות היעילות הינה הרמתסינוס פתוחה, כלומר הגדלה של כמות העצם סביב השתלים על חשבון הנפח של הסינוס.

שתי שיטות עיקריות של הרמת סינוסים:


1. הרמת סינוס פתוחה (צידית) - הכניסה לחלל הסינוס היא מהצד החיצוני לאזור בו היו השיניים.
2.
הרמת סינוס סגורה- הכניסה לחלל הסינוס הוא דרך המקום בו היו השיניים.

אז איך בוחרים האם לבצע הרמת סינוס פתוחה או סגורה? רופא השיניים בוחר את השיטה על פי איכות העצם שנותרה, כמות שתלים נדרשת, ידע ומקצועיות הרופא.

ניתוח הרמת סינוסים  - למי זה מיועד?

ניתוח הרמת סינוס פתוחה מיועד למטופלים הנזקקים להשתלה ועקב כמות מועטה של עצם אי אפשר להשתיל שתלים במקום השיניים החסרות. בהרמת סינוס פתוחה, אנו מגדילים את כמות העצם על חשבון חלל הסינוס, כך שניתן להשתיל ללא חשש.   לפני טיפול שכזה, ראשית יש צורך בצילומים פנורמיים ו-CT על מנת לבחור בשיטת הנכונה.

הרמת סינוס פתוחה - איך זה עובד?

בניתוח הרמת סינוס פתוחה, הרופא יוצר חתך בחניכיים ופתח בעצם הלסת לתוך הסינוס. דרך הפתח, מוחדרים החומרים לבניית העצם החדשה (תחליפי עצם). בסיום התהליך, החתך נתפר ונסגר ע"י הרופא. בפרוצדורה זו, מתאפשרת הכנסת כמות תחליפי עצם גדולה ובכך הגדלה משמעותית של עצם הלסת. הרמת סינוס פתוחה מתאימה לאנשים שלהם חסר  עצם גדול ויש צורך בהגדלה משמעותית של כמות העצם.

בתמונות:

1. צילום רנטגן - לפני תחילת הניתוח, מודגם חוסר עצם בולט. הקו השחור מייצג את רצפת הסינוס. 
2. מילוי הסינוס בעצם והחדרת השתלים. הקו האדום מייצג את גובה העצם החדש לאחר הרמת הסינוס ובנייתה. 

הרמת סינוס פתוחה אצל ד"ר ג'רי כהן

למידע אודות הרמת סינוס סגורה לחצו כאן

ליצירת קשר וקביעת תור לניתוח הרמת סינוס פתוחה -  לחצו כאן ונשמח לתאם לכם ביקור במרפאתינו.
צרו קשר
לפרטים נוספים