מרפאת שינייםשיטות להשתלת ולבניית עצם

שיטות להשתלת ולבניית עצם

שורש השן מעוגן לעצם הלסת ובמצב תקין נוכחות השן בעצם שומרת לנו על העצם. במקרים של מחלת חניכיים, עלולה להתרחש פגיעה ברקמה התומכת בשן וכתוצאה מכך נאבד מרקמת העצם. מצב חמור יותר הוא כאשר השן אובדת לחלוטין, נושרת או נעקרת אז העצם שתמכה בשן נספגת. לצורך טיפול בבעיות אלו, פותחו שיטות לבניית עצם חדשה.

סרטון הסבר - בניית עצם לצורך השתלת שיניים

עם התפתחות תחום השתלות שיניים נולד הצורך במתן פתרון למצב בו יש צורך בהשתלה וקיים חסר של עצם. כיום, ניתן באמצעים מתוחכמים לבצע בניית עצם בצורה מודרכת. בניית עצם אפשרית גם סביב שיניים וגם סביב שתלים, לדוגמה לצורך השתלה באזורים אחוריים של הלסת העליונה. ניתן לבצע בניית עצם על חשבון הסינוס, שהוא החלל הנמצא מעל הלסת העליונה (הרמת סינוס).  
בניית עצם מודרכת

בניית עצם מודרכת

לעיתים יש חסר בכמות עצם מספקת לצורך קיבוע השתל בלסת, לצורך כך פותחו טכניקות המאפשרות בניית עצם בצורה מודרכת לגובה, לרוחב או משולב.

קראו יותר על בניית עצם מודרכת
שיטות מתוחכמות לבניית עצם

שיטות מתוחכמות לבניית עצם

בבניית עצם מודרכת יש צורך לעיתים להשתמש בטכניקות מתוחכמות שתאפשרנה תוצאות טובות יותר: 1. בלון להרחבת החניכיים 2. מיצוי תאי PRF.

קראו יותר על שיטות מתוחכמות לבניית עצם
הרמת סינוס סגורה

הרמת סינוס סגורה

במידה ונרצה להשתיל באזור האחורי של הלסת העליונה וקיים חסר של עצם, ניתן להשלים ע"י בניית עצם מלאכותית שתוחלף ע"י הגוף על חשבון הסינוס (חלל אוויר מעל השיניים). הרמת סינוס סגורה- הגישה לסינוס היא דרך האזור בו היו השורשים.

קראו יותר על הרמת סינוס סגורה
הרמת סינוס פתוחה

הרמת סינוס פתוחה

במקרה של חסר עצם באזור האחורי של הלסת העליונה, ניתן לבנות ולהשלים את העצם החסרה על חשבון הסינוס (חלל אוויר מעל השיניים). הרמת סינוס פתוחה כלומר הגישה לחלל הסינוס היא מהחלק הצידי.

קראו יותר על הרמת סינוס פתוחה
לחצו כאן ליצירת קשר ונשמח לתאם לכם ביקור במרפאתינו
צרו קשר
לפרטים נוספים