מרפאת שינייםאסתטיקה דנטליתסתימת חרסינה / מילואת חרסינה

סתימת חרסינה / מילואת חרסינה

סתימת חרסינה (מילואת חרסינה) – ONLAY


מילואת חרסינה ,ONLAY, היא בעצם סוג של שחזור/סתימה מעבדתית מחרסינה. במצבים כמו עששת או שבר בשן יש צורך בשחזור השן באמצעות חומרי סתימה. אם בעבר האופציה היחידה לשחזור השן הייתה עם אמלגם, סתימה כסופה ולא אסתטית, בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים בוחרים לשחזר את השן באמצעות חומרים מתקדמים ואסתטיים – "סתימה לבנה" בצבע השן.

ככל שהעששת נרחבת או שההרס גדול , שחזור רגיל המבוצע במרפאה, גם אם בוצע בצורה המושלמת ביותר, עלול לא להחזיק לאורך זמן. ככל שנשאר פחות חומר שן, שחומר הסתימה יוכל להיקשר אליו, כך הסיכוי ששחזור/סתימה המבוצע במרפאה יחזיק לאורך זמן נמוך יחסית.

אחד השיקולים הנבחנים במצב בו יש עששת נרחבת או שבר בשן הוא האם יש פגיעה במוך השן המצריכה טיפול שורש. אולם, ישנם מקרים, שבהם אין פגיעה במוך השן, אבל בגלל היקף הסתימה הנדרשת , נבחר באופן אלקטיבי לבצע טיפול שורש ולשקם את השן באמצעות מבנה וכתר.

השינויים שהתרחשו בשנים האחרונות בתחום החומרים ובתחום הסריקה והיצור הדיגיטליים, מאפשרים לנו להציע שחזורים/סתימה מעבדתית מחרסינה – מילואת חרסינה ONLAY, ובכך לשקם את השן. להדגיש, שחזורים מסוג זה קיימים כבר שנים רבות , אבל החומרים החדשים והייצור הדיגיטלי מאפשרים לנו לייצר שחזורים שכאלו בצורה מדוייקת, אסתטית ומהירה.

כיצד זה מתבצע בפועל?

יש צורך בשתי פגישות. בפגישה הראשונה מסלקים את העששת וכל חלק מוחלש בשן . לאחר מכן, השן נסרקת באמצעות הסורק הדנטלי והמידע מועבר בצורה דיגיטלית למחרטה ממוחשבת. המחרטה חורטת ממטיל חרסינה מחוזקת, בצורה מדויקת, את ההשלמה לשן הנדרשת. בפגישה השנייה – השחזור מודבק לשן.

היתרונות :
1. חוסך את הצורך בטיפול שורש.
2. חוזק ועמידות מרביים לאורך זמן.
3. אסתטיקה גבוהה – סתימת חרסינה .

ציפוי שיניים מילואת חרסינה

מאמר בנושא סורק דנטלי

מאמר בנושא כתר בסריקה דיגיטלית
צרו קשר
לפרטים נוספים