יישור שיניים

יישור שיניים
יישור שיניים
שיקום הפה ואסתטיקה דנטלית – מרפאת שיניים דר' ג'רי כהן

יישור שיניים - אורתודונטיה


יישור שיניים הוא תחום ברפואת השיניים שמטרתו לתקן פגמים במנח השיניים וביחסים בין הלסתות.

צפיפות או לחילופין ריווח יתר, שיניים בהטיה או מחוץ לקשת ויחסי סגר לא תקינים בין הלסתות - כל אלו פוגעים באסתטיות ובתפקוד תקין. תיקון הפגמים מסייע בשיפור האסתטיות, הבטחון העצמי ובהחזרת תפקוד תקין.

האם יישור שיניים הוא לילדים בלבד?

לא רק! אמנם קיים יתרון בטיפול אורתודונטי בגיל צעיר, אולם אין זה אומר כי מבוגרים לא יכולים ליהנות גם כן מטיפול שכזה. בגיל צעיר ניתן להשפיע על גדילת עצמות הלסת ומנח השיניים ובגיל מבוגר ניתן להשפיע אך ורק בטיפול אורתודונטי על מיקום השיניים בלבד, משום שעצמות הלסת סיימו את התפתחותן. במקרים רבים, תיקון של מנח השיניים בלבד יאפשר לנו לתת פתרון למבוגרים או כחלק מתוכנית שיקומית. כיום ישנם פתרונות של יישור שיניים שקוף שיכולים להתאים למבוגרים במיוחד.

לחצו כאן למידע נוסף על יישור שיניים למבוגרים >>

האם יישור שיניים עושים לאחר שכל השיניים מתחלפות?

יישור שיניים כדאי להתחיל גם לפני שכל השיניים התחלפו, כך ניתן לצמצם מראש בעיות אורתודונטיות שונות המתפתחות במהלך נשירת שיני החלב. אבחון מראש של מצבים התפתחותיים פתולוגים דורשים התערבות בגיל צעיר יחסית כדי להקטין את הבעיה, או אפילו לבטל אותה עוד הרבה לפני החלפת השיניים. ברם, כפי שכבר נאמר, בכל גיל ניתן להיעזר בטיפול האורתודנטי, גם אם מדובר בילד בן 12 או סבתו בת ה-60.

האם טיפול אורתודנטי נועד אך ורק עבור יישור שיניים בולטות?

טיפול אורתודנטי אכן מטפל בבעיית יישור שיניים, אך במקביל הוא מעניק פתרון למגוון רחב של בעיות אסתטיות ורפואיות נוספות, ביניהן: שינוי במבנה הלסת, סגר צלבי קדמי או אחורי ופגמים תפקודיים ואסתטיים.
בדיקה שגרתית להערכת מצב שיני הילד מסייעת להקטין משמעותית את הבעיות בשיניים להן הוא עלול להיחשף בגיל מאוחר יותר. אולם, גם אם לא תוקנו הליקויים בילדות, ניתן לתקן את חלקם גם בגיל מבוגר יותר ( מלבד השפעה על גדילת העצמות).

חיוך לאחר יישור שיניים

יישור שיניים - באילו מקרים יש לטפל?

להשגת אסתטיקה משופרת.
לתיקון צפיפות שיניים.
לתיקון שיניים בהטיה או במנח לא טבעי.
להחזרת שיניים כלואות לקשת השיניים.
לתיקון סגירת לסתות לקויה.
תיקון ליקויי סגר עשוי לעזור בהפחתת קליקים וכאבים במפרקי הלסת.
כחלק מטיפול שיקומי, ניתן להיעזר בכוחות האורתודנטיים, לדוגמא עקירת שן א-טראומטית.

מהם היתרונות של יישור שיניים?

אסתטיקה דנטלית - גם בטווח הארוך, אך גם במהלך הטיפול. במרפאת שיניים ד"ר ג'רי כהן מתמחים גם ביישור שיניים ללא גשר, שיטה אשר שומרת על מראה אסתטי של המטופל.
מניעה של כאב ואי נוחות.
שיפור בהיגיינה ומניעת מחלת חניכיים.
חלוקה נכונה של כוחות הלעיסה.
צרו קשר
לפרטים נוספים